42.-44. týden

Vážení rodiče,

máme za sebou téměř dva měsíce práce. Blíží se nám hodnocení 1. čtvrtletí. Společně jsme udělali ve škole mnoho práce. Zopakovali jsme učivo ze 3. třídy a postupně jsme navazovali a prohlubovali vědomosti více do hloubky. Co vše již máme umět najdete v TP ve sloupečku CÍLE, CO MÁM UMĚT. Lépe se nám také daří dodržovat pravidla třídy. Jen na některé již ťuká puberta, a tak si musím začít dávat velký pozor, abych nepoužila slova dvojsmyslná např. koza. Některé chlapce jsem opravdu pobavila, když jsem začala kozu skloňovat v množném čísle…

V minulých dvou týdnech jsme oslavili svátek zvířat. Program, který si pro nás připravili deváté ročníky byl opravdu zajímavý a poučný. Děti se moc bavily. Také jsme si moc užili Celé Česko čte dětem – poslouchali jsme předčítání krásných příběhů (z knih Narnie a Fimfárum). Velké díky patří maminkám Danielky a Edy. Bylo to opravdu nádherné :-).

Čtvrtá třída je velký krok dopředu, obzvlášť ve vlastivědě a přírodovědě. Ve 3. třídě stačilo dávat pozor v hodinách a téměř všem dětem se velice dařilo. Nyní je již učiva hodně a je více podrobné, proto je potřeba se na probranou látku doma podívat znovu, zopakovat si ji, naučit se nové informace. To platí také v případě, že jsou děti nemocné – musí si látku samy doplnit a naučit se společně s vámi.

Informace pro rodiče:
• V TÝDNU od 18.10. budou probíhat CENTRA AKTIVIT
• Ve středu 20.10. a 3.11. sraz v 7,50 v šatně – PLAVÁNÍ.
• V pondělí 25.10. píšeme čtvrtletní test z VLASTIVĚDY (uč.3-16) a z ČJ (slovní druhy, souvětí, věta jednoduchá a jejich zápis, doplňování i/y, určování kategorií u pod.jmen a sloves, vlastní jména, synonyma, antonyma)
• ÚTERÝ 26.10. dopolední program LES VE ŠKOLE – VYUČOVÁNÍ BUDE PROBÍHAT VENKU. Oblékněte děti dle počasí! Ven nepůjdeme jen v případě velkého deště. Sraz a další info bude upřesněno v pondělí 25.10.
• PODZIMNÍ PRÁZDNINY 27.-31.10. (středa – neděle). – Užijte si volno!!!
• V týdnu od 1.11. budeme psát čtvrtletní test z MATEMATIKY (+-x: do 1000, slov. úloha) a ŘÍRODOVĚDY (souhvězdí, pohyby Země, živá a neživá příroda, houby).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s